اثر گذاری 1

یکی از علایق من در مواقعی که در مکان های عمومی مانند سینما ، رستوران ، فرودگاه ، خط واحد و مطب پزشکان و ... نشسته ام ، دقت کردن به آدم های دور و بر و حدس زدن در مورد نحوه ی زندگی،شغل،شخصیت و ... آنهاست.خیلی وقت ها ناخودآگاه شنونده ی حرف های آنها با اطرافیانشان هستیم. دو دوست ، پدر و فرزند ، زن و شوهر ، دو خواهر و ...

شنیدن این حرف ها شاید از نظر محتوا چندان جالب نیست اما نحوه ی بیان،قدرت کلام و اثر گذاریشان بر دیگران موضوعی ست که همیشه برایم جذاب بوده است.اگر  یکبار هم حرف های من با دیگران،شنونده سومی داشته باشد،واقعا چه تاثیر و چه افکاری بر او خواهد گذاشت.

ایا شما هم تا کنون افراد تاثیر گذار مثبتی را دیده اید که به راحتی با کلام و رفتار خود ، شما را از این رو به آن رو میکنند بطوری که وقتی از پیش انها بر میگردید ، بسیار پر انرژی تر از قبل بوده و حس میکنید قادر به انجام هر کاری هستید؟

شما خود را از دید دیگران چگونه می بینید؟فردی منفی گرا ،پراز تردید، دودل و نا امید که ته مانده انرژی را هم از همه می گیرید یا فردی پر نفود هستید که میتوانید مسیر زندگی خود و دیگران را تغییر دهید؟

در قسمت بعد در مورد چگونی شناخت و ارزیابی خود از منظر دیگران،بحث میکنیم.

/ 5 نظر / 4 بازدید
بی نام

بابا روانشناس.رو دست ... زدی ها

لیندا

سلام! و همچنان منتظر قسمت بعد می مانیم[نیشخند]

محمود

قسمت دوم رو بنویس که .. اوچیییییییییییییکتم![گاوچران]

محمد صادقی

حالا خودت چه فک می کنی؟

سعید

از اینجور فکرا زیاد می کنم راجب افراد دور و بریا ... --- من خیلی واسم اتفاق افتاده ... شاید بدونین کی هستن ولی اسم نمی برم ... وقتی با اینجور آدما هم صحبت میشم انگار تازه از شارژ درم آورده باشن! --- راجب خودم هم باید از دیگران پرسید!