مشاوره کنکور سراسری 89

جدا از بحث نتایج کنکور و خوب و بد بودن رتبه ها ، درصد قبولی و قیاس نتایج با سال های قبل ، دیروز موضوعی من را متعجب کرد!

محل برگذاری انتخاب رشته کنکور سراری 89...! تابلوهایی که دور تا دور شهر نصب شده اند و خود نمایی میکنند!

سالهای قبل اطلاعاتی کم و بیش در این مورد داشتم ، بعضی از آقایان و خانوم های باتجربه برای انتخاب رشته بهتر دانش آموزان مشاوره و پیشنهاد میدهند. همیشه باخود میگفتم انشالله بعد فارغ شدن حد اقل بتوانم کاری برای  دانش اموزان و پشت کنکوری های شهرم انجام بدهم و زیر لب دست مریزاد به این معلم ها و مشاور ها میگفتم که از جان و دل مایه میگذارند.

(تا اینکه) دیروز عصر برای خواهر گرام راهی دانشگاه آزاد شدیم. ابتدا هزینه 10 هزارتومانی را من باب مراحل مشاوره و پرینت و استفاده از نرم افزاری بنام  فرهیختگان شریف گرفتند. با خودم گفتم این هزینه  بیشترش برای همین نرم افزار بوده و احتمالا آنلاین و هزینه بر هست .اما اینگونه نبود. بعد از چگونگی چون و چرا مشاوره وارد دفتر شدیم و به رسم آشنایی و دوستی نشستیم پای حرف و گپ و گفت با دیگر اهالی.

خانومی بعد اسم نویسی آمد و هزینه مشاوره را پرسید و بعد جواب گیری وا ماند! رو به آقای شاهمحمدی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت " بی زحمت اسم مرا خط بزنید ، منصرف شده ام".در همان حال شنیدم که 7000 تومان هزینه مشاوره و 1000 تومان پرینت و 1000 دیگر استفاده از نرم افزاز.(احتمالا هزار آخری هزینه همان یونیکاب و تاپ کیک بود،فکر کنم!!).شاید آن لحظه خدا راشکر کردم که من جای این مشاوره ها نیستم. اینگونه که از دختر عمو هم شنیدم صبح همان روز خیلی ها بخاطر این هزینه پا پس زده بودند.

ps:

1) کاش تخفیفی برای دانش اموزانی که قادر به پرداخت هزینه نبودند ، قایل میشدند.

2) هرگز نمیخواهم ذره ای ارزش کار مشاوره ها را از باب هزینه دریافتی پایین بیاورم.

3) تا دیروز فکر میکردم این ها بخاطر شهر هم که شده رایگان مشاوره میدهند و فقط هزینه های مصرفی را میگیرند.

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
محمدامین

اینکه پول میگیرند عادی است. ولی لار شش هزار تومن میگیرند و شش مشاور نشسته اند و بدون نرم افزار و این دنگ و فنگها و بر اساس تجربه مشاوره میدهند. فکر میکنم تاثیرش بیشتر باشد

محمود

مشاوره رایگان؟ بابا سعید رایگان هم رایگان بدست نمیاد چه برسه به مشاوره![نیشخند]