اسلام و تجدد

تججد و تمدن جدید با همه ابعاد و ره آوردی هایش ، محصول خود بنیادی بشر غربی و انحراف تمام عیار او از آموزه های وحیانی است و با فرض حضور حاکمیت دین_به معنای جامع و حقیقی آن _ هرگز تمدنی از نوع تمدن جدید ، ظهور نخواهد کرد.

به بیان روشن تر ، اگر حاکمیت اسلامی با حظور معصوم (ع) و بسط ید او ، تحقق و تداوم پیدا میکرد و حاکم اسلامی ، در مقام تمدن سازی بر می امد ، محصول آن ، تمدنی از نوع تمدن جدید و مشابه آن نبود ، همانگونه که با ظهور بقیت الله الاعظم (عج) و استقرار حاکمیت صالحان ، نشانی از این نوع تمدن نخواهد بود.

_چند روزیه این وقدمه کتاب ، از مهدی نصیری فکرمو مشغول کرده.

/ 2 نظر / 5 بازدید
دختران کلیکی

سلام دوست عزیز شما را به وبلاگ دختران کلیکی دعوت می کنم وان شا الله حداقل 1 مورد از مطالب ما برای شما سودمند ومورد توجه باشد بسیار علاقمندیم وبلاگمان را پیوند بزنید تا دیگران را از محبت وما را از دوستی خود بی نصیب نگزارید موفق باشید .:مدیر وبلاگ عسل:. عنوان :دختران کلیکی http://www.clickwoman.blogsky.com

مسعود غفوری

سلام سعید جان. درباره‌ی آن پاراگراف اول بحث خیلی مفصل است. حداقل می‌توانم بگویم چیزی که نوشته‌ای خیلی هم درست نیست. حتی خود غربی‌ها هم این مطلب را به این شکل قبول ندارند، و متفکران ما هم! دوست دارم بدانم این آقای نصیری کی هست و این مطالب را از کدام منبع دریافت کرده. تو دوست نداری؟