زمانی به وقت گرین ویچ!

دقیقا سه سالی هست که ساعت اتاق‌م را 7 دقیقه‌ای جلوتر از ساعت رسمی‌ کوک کرده‌ام. ایضا ساعت مچی‌ام 5 دقیقه و ساعت موبایل‌م 4 دقیقه‌ای جلوتر گذاشته‌ام. حالا ساعت اتاقم دارد داد می‌زدند که 20:17 است. هم من و ساعت مچی و هم ساعت اتاق می‌فهمیم این یک دروغ کله‌گنده‌ای بیشتر نیست، اما تمام قرارها، جلسه‌ها و برنامه ریزی‌هایم را روی این دروغ 7 یا 6 و گاهی 5 دقیقه‌ای می‌بندم. راستش را بخواهی همه ما دیر یا زود با دروغ خو می‌گیریم. سوای بزرگ و کوچک بودن‌ش، بالاخره تکرار آن به باور عمیقی توی همه‌ی آدم‌ها می‌انجامد. مثلن همین دیروز با یکی‌دو تا از دانش‌آموزان سر تاخیر 7 دقیقه‌‌ای یا 2 دقیقه‌ای لج‌مان گرفت. از من انکار و از او اسرار. آخرسر قانع شدند ساعت‌ش مچی‌ و موبایل‌شان را 5 دقیقه‌ای جلوتر بکشند!

/ 3 نظر / 18 بازدید
حنانه

دقيقا منم 4 سالي ميشه كه اينكارو انجام دادم... هم ساعت خانه و هم ساعت مچي و هم ساعت موبايلم رو جلوتر نگه ميدارم... و اصلا هم به روي خودم نمي آورم كه ساعت جلو هست.... آدم اينجوري بهتر به كاراش ميرسه...حتي با 5 دقيقه!!!

حنانه

دقيقا من م 4سالي ميشه كه اينكارو انجام دادم هم ساعت خانه و هم ساعت موبايل و هم ساعت مچي ام رو جلوتر نگه ميدارم... و اصلا به روي خودم هم نميارم كه ساعت جلو هست آدم اينجوري سر وقت به كاراش ميرسه...حتي با 5دقيقه!!!